Český bronz ze slalomu na katalánských svazích

Po zimním tréninku na domácích horách vyrazil na mezinárodní mistrovství i český SCIJ. Nedávný trénink jízdy v brankách s bývalým reprezentantem Janem Holickým přinesl své ovoce právě ve Španělsku. Petr Mlch, prezident Českého ski-klubu novinářů, vybojoval na trati obřího slalomu bronzovou medaili v kategorii juniorů. Perfektním výkonem za sebou zanechal dalších 30 závodníků. Slavnostní vyhlášení se konalo přímo na sjezdovce, Petr dostal od pořadatelů skleněnou trofej s motivem místního lyžařského střediska a od stříbrného kolegy ze své kategorie také vychlazené pivo na oslavu sportovních výkonů.

Druhým úspěchem bylo umístění juniorky Lindy Salajkové v obřím slalomu těsně pod stupni vítězů, na nepopulárním čtvrtém místě. Stejně dopadl Petr Mlch v kombinaci poté, co v běžeckém závodě na 5,3 km klasicky obsadil páté místo. Celkem získal českým tým v novém klubovém oblečení od firmy NordBlanc devět umístění v nejlepší desítce; Těsně pod stupni vítězů skončila i Linda v pořadí kombinovaných výsledků sjezdových a běžkařských závodů.

Součástí mezinárodního lyžařského setkání byl také odborný a kulturní program. Jeden večer byl věnován debatě o limitech svobody slova v návaznosti na lednový teroristický útok na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. O problematice snahy o nezávislost Katalánska, jejích politických a ekonomických motivech, přišel s mezinárodní komunitou novinářů promluvit člen tiskového oddělení katalánské vlády. Nezapomenutelným zážitkem byla  návštěva kostelů v románském slohu v sousedním údolí Vall de Boi.

    O den, který prožiješ na horách, nezestárneš.