Mezinárodní setkání 2015 bude hostit španělské středisko Baqueira/Beret

Španělské lyžařské středisko Baqueira/Beret bude příští rok v březnu hostit 62. mezinárodní setkání SCIJ. Novináři z celého světa se do tohoto pyrenejského lyžařského ráje podívají již potřetí v historii.

Baqueira/Beret je jedno z největších středisek v Pyrenejích, nachází se v jejich severní části - zhruba dvě hodiny jízdy autem z francouzského Toulouse a čtyři hodiny od Barcelony. Letos oslavilo 50 let od otevření, v poslední letech je populární mimo jiné i u členů španělské královské rodiny.

Díky své poloze má unikátní atlantické klima s vysokou kvalitou sněhu, ale zároveň slunečným podnebím; oproti Alpám je zde v zimě déle denní světlo. Středisko má moderní infrastrukturu a bohatou nabídku zábavy po lyžování.

Setkání SCIJ se v Baqueira/Beret uskuteční od 7. do 14. března 2015. Náš klub má jistých 6 míst, vzhledem k zájmu o účast mezi členy budeme žádat o navýšení kvóty. Oficiální registrace bude spuštěna na konci listopadu, první uzávěrka je plánována na polovinu prosince. Poté mezinárodní výbor rozešle kapitánům případné nabídky na navýšení počtu účastnických míst. Definitivní uzávěrka registrace se předpokládá v polovině ledna.

Zájemci o účast v Baqueira/Beret, ale i ostatní členové, by se měli co nejdříve zapsat do nového mezinárodního registru SCIJ Blue Book 2.0 prostředníctvím stránek scij.info.

Ti, kteří chtějí jet do Baqueira/Beret rovněž vyplní přihlášku v kolonce Akce na našem webu.

Doprava na místo bude dohodnuta po uzavření nominace - v případe většího počtu míst je ve hře mikrobus, další variantou je letecký spoj do Toulouse, případně Barcelony (pokud organizátoři zajistí z barcelonského letiště odvoz).

Více informací o setkání: http://scij-baqueira2015.com/

    O den, který prožiješ na horách, nezestárneš.