Ze světového klání v Bulharsku přivezl český ski klub novinářů 11 medailí

Fantastickou premiéru na závodech SCIJ zažila v českém týmu Jitka Bojanovská z Dokumentační redakce ČTK, která při své první účasti na mezinárodní scéně zvítězila v závodech v běhu na lyžích v kategorii seniorek (45 - 55 let). Na start přitom nastupovala po několika dnech komplikací způsobených ztrátou zavazadel při cestě letadlem z Prahy.
              Maximální počet medailí stejně jako loni vybojoval šéfredaktor Fotobanky ČTK a předseda Ski klubu novinářů ČR Petr Mlch. Při obhajobě loňských tří zlatých si letos "pohoršil" jen nepatrně - v kategorii juniorů (do 45 let) získal v nabité  konkurenci stříbrnou medaili v obřím slalomu, běhu na lyžích i kombinaci, v níž se sčítá pořadí z obou závodů.
               Dvě medaile (stříbro na běžkách a bronz v kombinaci) vybojovala v juniorské kategorii Linda Salajková, na druhém místě v superseniorské kategorii (55+) skončila na běžkách i její máma Hanka Salajková. Skvělý návrat na mezinárodní scénu se po dvaceti letech povedl publicistce a spisovatelce Daně Emingerové, která doběhla v kategorii superseniorek třetí na běžkách a čtvrtá skončila v obřím slalomu i v kombinaci. Bronzovou medaili v nejstarší kategorii mužů přidal pro český tým Petr Kubka.
 Petr Mlch byl také součástí mezinárodního čtyřčlenného týmu, který zvítězil v netradiční disciplíně - štafetě v paralelním obřím slalomu. Z téhož závodu si přivezl domů dřevěnou "stříbrnou" medaili i zástupce šéfredaktora Fotobanky ČTK Martin Štěrba.
Do Bulharska se výroční mezinárodní setkání SCIJ vrátilo po 12 letech, naposled se zde konalo v roce 2006 ve středisku Bansko. Během týdenní akce měli novináři z celého světa možnost prohlédnout si mimo jiné starobylý Plovdiv, jedno z nejstarších měst na světě, jež bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury na rok 2019. V netradičně třeskuté zimě, za hustého sněžení a doprovodu místního potulného psa - průvodce obdivovali křivolaké uličky a prohlíželi si domy obchodníků s typickou malovanou výzdobou, kde se jedinečně střetávají vlivy kultur východu, západu i orientu. V nedávno rekonstruovaném objektu římského amfiteátru zhlédli 3D film o antických olympijských hrách.
 Atmosférou místního folkloru mocně obklopil novináře krojovaný soubor tanečníků na slavnostní večeři v restauraci Chevermeto, kde se stoly prohýbaly pod tíhou místních specialit, taneční a pěvecké představení nabídl i výlet do historického muzea ve Smoljanu a také závěrečný galavečer. Na něm v silné konkurenci rozmanitých tradičních oděvů týmů jednotlivých zemí, kterým vévodily římské tógy italského týmu, zdatně obstály i malebné kroje z Moravského Slovácka, v nichž se představili Linda s Martinem.
Součástí týdenního programu byl i tradiční národní večer, během něhož výpravy prezentují speciality ze své domoviny. U českého stánku bylo jako vždy plno, a to díky Plzeňskému Prazdroji, který náš tým vybavil dvěma sponzorskými sudy piva.

O den, který prožiješ na horách, nezestárneš.