Běžkařský trénink s Martinem Koukalem

Běžkařský trénink s Martinem Koukalem

Martin, který se stal před pár dny reprezentačním trenérem mužského „áčka“, nám nejprve ukázal, jak připravit správnou mázu, a poté jsme vyrazili na dvoufázový trénink. Zaměřili jsme se především na techniku odrazu a skluzu, ve stopě jsme běhali jsme s hůlkami i bez (holí ;-). Po obědě následoval videorozbor dopoledního tréninku, při němž jsme dostali spoustu užitečných rad, jak ve stopě zrychlit, bez potíží stoupat a zbytečně neplýtvat silami. Odpoledne jsme se přesunuli na stadion v Bedřichově, kde jsme pokračovali v ladění techniky klasického běhu. Během dne přitom mnozí z nás testovali závodní běžky značky Sporten.
Trénink v Jizerkách se opravdu vydařil, za což děkujeme Martinovi, jeho ženě a manažerce Vandě a rovněž personálu chaty Tesanka, kde jsme měli zázemí. Mimochodem, i tady o nás pečoval mistr světa – biatlonista Roman Dostál, který vyhrál dvacetikilometrový závod na MS v roce 2005 v Hochfilzenu. Pokud zrovna nekomentuje biatlon na ČT, tak se se svou rodinou stará o čerstvě zrekonstruovanou Tesanku, která je dokonalou běžkařskou základnou pro profíky i hobíky.

Galerie Běžkařský trénink s Martinem Koukalem

Běžkařský trénink s Martinem Koukalem Bez hůlek aneb udržet balanc je základ :-)Běžkařský trénink s Martinem Koukalem Tajemství běhu klasikou spočívá především ve správné máze :-)  Běžkařský trénink s Martinem Koukalem Ve stopě s Martinem KoukalemBěžkařský trénink s Martinem Koukalem Před chatou Tesanka při zahájení tréninku
    O den, který prožiješ na horách, nezestárneš.