Medailové žně českého ski klubu v Sestriere

Medailové žně českého ski klubu v Sestriere

Novináři z českého SCIJe vybojovali rekordních 7 medailí, z toho tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové. Kapitán české výpravy Petr Mlch z Fotobanky ČTK opanoval juniorskou kategorii výhrou ve slalomu a stříbrem ve sprintu na běžkách. Získal tak i zlato v kombinaci. Linda Salajková z Českého rozhlasu vybojovala stříbro na běžkách a díky solidnímu času mezi brankami jí patří i zlato v kombinaci obou disciplín v kategorii juniorek. Petr Kubka a Hana Salajková si ve sprintu na běžkách dojeli pro bronzové medaile.
Vedle závodního programu olympijská vesnice hostila i několik odborných diskusí o udržitelném rozvoji místního kraje, financování olympijských her, regionální spolupráci či uprchlické krizi. Účastníci setkání v Sestrière také měli možnost setkat se s místními starosty měst a obcí, s italskou závodnicí Stephanii Belmondovou nebo michelinským šéfkuchařem Massimem Camiou, který pro ně přichystal závěrečnou večeři.
Akce v Sestriere, které leží ve výšce přes 2000 metrů, se zúčastnilo na 200 novinářů z více než 30 zemí. Příští rok bude mezinárodní setkání lyžujících novinářů hostit francouzské středisko Val Cenis, v roce 2018 to bude bulharské Pamporovo.

Galerie Medailové žně českého ski klubu v Sestriere

Medailové žně českého ski klubu v Sestriere Český tým v cíli běžeckého závodu v Pragelatu nedaleko italského Sestriere, kde se v roce 2006 konaly zimní olympijské hry. Češi ze světového setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ), které se konalo od 13. do 20. března v italském Sestriere, přivezli sedm trofejíMedailové žně českého ski klubu v Sestriere Český a slovenský tým po slavnostním udílení cen v Sestriere, kde se od 13. do 20. března konalo světové setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ). Horní řada zleva: Jaroslav Kopic, Jana Janků ze Slovenska, Petr Kubka, Tereza Šupová, Petr Mlch, Hana Salajková, Miroslav Parobek ze Slovenska. Spodní řada zleva: Dana Boudová, Bára Klocová, Linda Salajková a Dana Braunová.Medailové žně českého ski klubu v Sestriere Český a slovinský tým po slavnostním udílení cen v Sestriere, kde se od 13. do 20. března konalo světové setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ). Zleva Petr Mlch (1. místo ve slalomu a 2. místo ve sprintu na běžkách) a Linda Salajková (2. místo ve sprintu na běžkách) z českého týmu, Mariša Bizjak (1. místo ve sprintu na běžkách) a Blaz Mocnik (2. místo ve slalomu a 1. místo ve sprintu na bMedailové žně českého ski klubu v Sestriere Český tým na slavnostní gala večeři u příležitosti slavnostního zakončení světového setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ), které se konalo od 13. do 20. března v italském Sestriere. Zleva: Petr Kubka, Dana Braunová, Hana Salajková, Jaroslav Kopic, Bára Klocová, Tereza Šupová, Dana Boudová a Linda Salajková.Medailové žně českého ski klubu v Sestriere Petr Mlch (vlevo) z českého týmu přebírá ocenění za první místo v kombinaci (obří slalom a sprint na běžkách) z rukou prezidenta Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ) Fredericka Wallace na slavnostní gala večeři u příležitosti slavnostního zakončení světového setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů, které se konalo od 13. do 20. března v italském Sestriere.Medailové žně českého ski klubu v Sestriere Petr Mlch na trati obřího slalomu v italském Sestriere, kde se od 13. do 20. března konalo světové setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ).Medailové žně českého ski klubu v Sestriere Petr Mlch a Linda Salajková z českého týmu pózují s trofejemi za první místo v kombinaci (obří slalom a sprint na běžkách) po slavnostním udílení cen v Sestriere, kde se od 13. do 20. března konalo světové setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ).    Medailové žně českého ski klubu v Sestriere Jaroslav Kopic (vzadu), Dana Boudová (dole), Linda Salajková (vpravo) a Petr Mlch z českého týmu před olympijskou vesnicí v italském Sestriere, kde se od 13. do 20. března konalo světové setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ).
    O den, který prožiješ na horách, nezestárneš.