Ze světového klání v Bulharsku přivezl český ski klub novinářů 11 medailí
  05.03.2018

  Mimořádný úspěch zaznamenal Ski klub novinářů ČR na mezinárodním setkání lyžujících novinářů, který se na přelomu února a března konal v bulharském středisku Pamporovo. Česká výprava vybojovala v konkurenci žurnalistů z celého světa rekordních 11 medailí - z toho devět čistě národních.

  Rekordních osm medailí ze Savojských Alp
  18.04.2017

  Mimořádně úspěšné bylo pro český tým letošní setkání Mezinárodního ski klubu novinářů (SCIJ), které se konalo ve francouzském středisku Val Cenis.

  Český tým po letech opět na setkání slovenského ski-klubu
  16.03.2017

  Lyžařské středisko Malinô Brdo na okraji Ružomberoku bylo na začátku března místem setkání slovenského ski-klubu novinářů, na který byli pozváni i zástupci našeho klubu. Na slovenské sjezdovky nakonec vyrazilo deset českých lyžařů, včetně dvou „superjuniorů“.

  Běžkařský trénink s Martinem Koukalem
  03.02.2017

  Na konci ledna si velkou část členů našeho klubu vzal do parády skutečný mistr. V Jizerských horách jsme absolvovali celodenní kemp s Martinem Koukalem, dlouholetým reprezentantem v běhu na lyžích, mistrem světa na 50 km z Val di Fiemme v roce 2003.

  03.02.2017

  Pojedeme trénovat obří slalom do bran společně s HolickyTeam do Špindlu v neděli 19. března.

  03.02.2017

  V týdnu od 25. března do 1. dubna se ve francouzském středisku Val Cenis (http://www.haute-maurienne-vanoise.com/fr/stations/val-cenis/le-domaine-skiable) uskuteční 64. Mezinárodní setkání lyžujících novinářů. Sedmičlenná česká výprava bude obhajovat loňské tři zlaté medaile, tak nám držte palce :-)   

  Medailové žně českého ski klubu v Sestriere
  20.03.2016

  Čeští lyžující novináři opět dokázali, že patří mezi světovou špičku. Devítičlenná česká výprava se v týdnu od 13. do 20. března 2016 zúčastnila Mezinárodního setkání lyžujících novinářů (SCIJ)v italském středisku Sestriere. Přesně před deseti lety tyto svahy pohoří Piemont hostily alpské disciplíny zimních olympijských her v Turíně.

  Super(bike)moon na Černé hoře
  26.09.2015

  Poslední zářijový víkend byl na Černé hoře k vidění neobvyklý úkaz. Zatmění superúplňku, kterým vyvrcholilo podzimní cyklosoustředění českého Ski-klubu novinářů.

  14.06.2015

  Letní setkání SCIJ 2015 se uskutečnilo od 14. do 20. června v Belgii, přesněji ve Valonsku s podtitulem SCIJ Napoleon. Uplynulo totiž 200 let od bitvy u Waterloo.Kromě toho se také putovalo po stopách bitvy v Ardenách (70. výročí konce 2. světové války), na programu byla rovněž návštěva Monsu (společně s Plzní je letos evropským městem kultury), a překvapivě se také lyžovalo na krytém svahu Ice Mountain v Comines :-)

  16.03.2015

  Mezinárodní setkání lyžujících novinářů v březnu 2015 hostilo španělské středisko Baqueira Beret. Již 62. ročník lyžařské soutěže zavedl novináře z 34 zemí na španělskou stranu Pyrenejí, do malebného údolí Vall d’Aran. Vrcholky Baqueira a Beret šplhají přes 2500 metrů nad mořem a jejich svahy přilákají každoročně statisíce lyžařů, včetně španělského krále.

  07.03.2015

  Španělské lyžařské středisko Baqueira/Beret bude příští rok v březnu hostit 62. mezinárodní setkání SCIJ. Novináři z celého světa se do tohoto pyrenejského lyžařského ráje podívají již potřetí v historii. Baqueira/Beret je jedno z největších středisek v Pyrenejích, nachází se v jejich severní části - zhruba dvě hodiny jízdy autem z francouzského Toulouse a čtyři hodiny od Barcelony. Letos oslavilo 50 let od otevření, v poslední letech je populární mimo jiné i u členů španělské královské rodiny.

  05.02.2015

  Dobří holubi se vracejí aneb po deseti letech opět na Dolní Moravě. S tímto podtitulem se od 5. do 8. února 2015 uskutečnilo národní setkání Českého ski klubu novinářů. Moderní a neustále se rozvíjející horské středisko na úpatí Kralického Sněžníku bylo vybráno coby dějiště hlavní klubové akce sezony 2014/15 demokratickým hlasováním během podzimního cyklosoustředění v České Lípě.

  28.09.2014

  Nechtělo se nám čekat na první sníh, a tak jsme na konci září vyrazili společně na kola na Českolipsko. Někteří na kole přímo z Prahy, někteří autem přes hospodu v Ráji, někteří se zajížďkou málem až do Němec... Nakonec jsme se ale všichni sešli v Penzionu U Hrabala na českolipském náměstí a začali trošku trénovat na zimu.

  Zlato-stříbrné české úspěchy ve švýcarském Champéry

  01.04.2014

  Letošní setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ), které se v březnu konalo ve švýcarském Champéry, vyvrcholilo pro český tým ziskem dvou medailí v běžeckém sprintu. Svou kategorii superseniorů s přehledem ovládl Petr Kubka z agentury All in a jeho zisk zlata je o to cennější, že ho v součtu všech kategorií na kratší 2,5 kilometrové běžecké trati dokázala předstihnout jen jediná švédská závodnice. Podruhé se šestičlenná česká novinářská výprava radovala při doběhu Petra Mlcha z ČTK v kategorii juniorů v běžeckém závodě na pět kilometrů. Petr Mlch podlehl jen domácímu Švýcarovi a ziskem stříbrné medaile znásobil českou radost. Sladkou tečkou na závěr byla bronzová medaile Petra Mlcha v kombinačním závodě obřího slalomu a sprintu na 5 kilometrů.

  Mezinárodní setkání v Ponte di Legno vyneslo Čechům dvě stříbra a tři brambory

  20.03.2013

  Lyžařský areál Adamello Ski v italském středisku Tonale/Ponte di Legno bylo dějištěm jubilejního šedesátého mezinárodního setkání SCIJ od 9. do 16. března 2013. Českému Ski klubu novinářů se podařilo získat dvě stříbrné medaile, ale také několik nepopulárních bramborových.

  Nejúspěšnějším členem výpravy se již tradičně stal Petr Kubka z agentury All in, který vybojoval druhé místo v běžeckém závodu superseniorů (55+), což mu společně s pátým místem z obřího slalomu vyneslo i druhé místo v kombinaci.

  Těsně pod stupni vítězů skončila debutantka Linda Salajková v kategorii juniorek (do 45 let) v závodu na běžkách a napodobila svou mámu Hanku, která obsadila v běžeckému závodě čtvrté místo v kategorii seniorek. Nepopulární bramboru si ze závodu s hromadným startem klasickým stylem odvezl i Martin Štěrba z ČTK v kategorii juniorů.

  Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde: http://scij.info/PONTEdiTONALE/AdamelloResults.html